(ūzas)

Bez nosaukuma (bikses) ir valkājams apģērba gabals no kokvilnas auduma. Tā viena puse ir darināta Pakistānā[1]. Otra puse tapusi manā darbnīcā[2]. Abas puses ir jaunas; iepriekš nevalkātas[3]. Izstrādājumā sašūtas dažādas atlikuma vērtības[4], cenas[5], attieksmes. 

[1]  Izmērs W33 L32. Modelis “Kent” (loose straight).

 

[2] „Kent” bikses tika izārdītas pa viduslīniju. No vienas puses noņemta piegrieztnes kopija. Pēc tās izgatavota jauna stara, no jauna auduma, jauniem diegiem. Visus darbus izpildīju pats.

Šūšanas pamatus apguvu pagājušā gadsimta astoņdesmitajos. Tolaik veikalos jēdzīgas bikses nevarēja nopirkt. Deviņdesmito beigās un šī gadsimta nultajos pirku bikses veikalos. Vīlos to kvalitātē. Kabatas plīsa. Diegi un audumi ira. Tagad šuju bikses pats.

 

[3] Pakistānā darinātā daļa ir vecināta – nolietota mākslīgi.

 

[4] Mans pieņēmums ir, ka Pakistānā tapusī daļa ir kā 1,5 gadus valkāta; attiecīgi par tik otra daļa kalpos ilgāk.

 

[5] Pēc Kārļa Marksa „Kapitāla” prece, piemēram - bikses,  ir cilvēka darba sarecējums vai „sastindzis darba laiks”, vai „sabiedriskā darba stundas”. Pēc nepārbaudāmām ziņām rūpnīcās bikses iespējams sašūt 15 minūtēs. Man kā amatierim tas prasa ap 12 stundām.  Pilnā tirgus cena šim izstrādājumam bija aprādīta kā 92,42 EUR. 

bez nosaukuma (ūzas) (ūzas)